Konstellatsiooni töötuba
22.03.2024 algusega kell 16:30 (kestvus 3-4 tundi)
Töötuba viib läbi Jaanika Jõeorg (parimsuhe.ee)
Esimene töötuba on osalejatele tasuta.
Palume registreeruda alloleva vormi kaudu!

Bert Hellingeri poolt loodud konstellatsioonimeetod on süsteemne teraapia vorm, mis keskendub perekonna- ja suhtesüsteemide dünaamikale ning varjatud dünaamiliste mustritele. Selle meetodi aluseks on mitmed põhimõtted, mis aitavad avada ja lahendada sügavaid probleeme ning konflikte. Siin on mõned olulised põhimõtted Hellingeri konstellatsioonimeetodist:

1. Süsteemne vaatenurk. Konstellatsioonimeetod lähtub ideest, et inimese probleemid ja konfliktid on sageli seotud tema kuulumisega suuremasse süsteemi, nagu perekond, organisatsioon või kogukond. Seega uuritakse probleeme laiemast süsteemsest vaatenurgast, mitte ainult individuaalsest vaatepunktist.

2. Süsteemi tasakaal. Hellinger usub, et iga süsteem püüab säilitada oma tasakaalu ja stabiilsust ning kui see tasakaal on häiritud, võib see põhjustada probleeme ja konflikte. Konstellatsioonimeetod aitab tuvastada ja taastada süsteemi loomulikku tasakaalu.

3. Süsteemi kuulumine. Meetod rõhutab iga süsteemi liikme õigust kuuluda sellese süsteemi ning vajadust austada kõigi osalejate rolli ja kohta süsteemis. Sageli keskendutakse süsteemis varjatud või unustatud liikmetele ning nende mõjuvõimule ja saatusele.

4. Sügav austus ja armastus. Hellinger rõhutab sügavat austust ja armastust kõigi süsteemi liikmete vastu, olenemata nende minevikust või tehtud vigadest. Selleks, et leida lahendusi ja taastada süsteemi tasakaalu, peavad osalejad olema avatud ja armastavad ning valmis aktsepteerima minevikusündmusi ja nende mõju.

5. Nähtamatu dünaamika mõistmine. Konstellatsioonimeetod aitab tuvastada ja mõista nähtamatuid dünaamikaid, mis mõjutavad süsteemi toimimist. See hõlmab perekonna ja suhte varjatud dünaamikate, sh kaugemate põlvkondade mõju, tunnustamist ning mõistmist.

Kokkuvõttes võimaldab Hellingeri konstellatsioonimeetod osalejatel sügavalt mõista ja leida lahendusi erinevatele probleemidele ja konfliktidele, mida võivad mõjutada nii individuaalsed kui ka süsteemilised dünaamikad. Meetod on leidnud laialdast rakendust psühhoteraapia, organisatsioonide nõustamise ning isikliku ja professionaalse arengu valdkondades.

Info ja registreerumine:
Email again: